אל נסיעת מבחן לרכב חדש אנחנו ניגשים, בוודאי, אחרי שבתהליך קניית רכב חדש הגענו למסקנה שזו מכונית חדשה שיכולה בהחלט להיות רלוונטית עבורנו. ובכל זאת, ההיכרות שלנו איתה היא בעיקר תאורטית ומבוססת על השוואת רכבים על הנייר, סקירת מידע על מכוניות בדפי נתונים, קריאת מדריך קניית רכב ופגישה קצרה בתוך אולם תצוגה. כעת תהיה לנו בדרך כלל כחצי שעה של נסיעת מבחן על הרכב, וזו ההזדמנות שלנו להכיר אותו לעומק. חשוב לציין שכללי נהיגת המבחן חייבים להיות על פי הכללים של החברה שמספקת רכב לשם מבחן דרך. אז איך תכירו רכב חדש בחצי שעה? קבלו שישה טיפים מועילים:

נסיעת-מבחן-עמוד-תוכן1

  1. נסיעת מבחן – שניים מבינים כפליים?

>>   כדאי לצרף אל נסיעת מבחן חבר או קרוב שיעזרו לכם להבין את הרכב. אפשר לקרוא לזה "סיעור מוחות" על גלגלים: התרשמות מעשית של שני נוסעים, היא שלב חשוב בקניית רכב חדש – אתם חווים ביחד את הרכב החדש, מנתחים וחושבים ביחד על התאמתו, ובכך מגיעים למסקנות יעילות, מדויקות ומהירות יותר. מומלץ מאוד להביא חבר או קרוב שמכיר אתכם ואת התחום, כך שהניתוח שלהם יהיה אפקטיבי ומדויק יותר לצרכיכם האישיים.

  1. נסיעת מבחן – לחשוב על שימוש יומיומי

>>   לעומת מבחני דרכים שונים שמתפרסמים בעיתונות, ביקורות ודפי נתונים כלליים – בשלבי ההיכרות של קניית רכב חדש, חשוב מאוד להתמקד בנוחות השימוש היומיומי האישי שלכם ברכב החדש. בעת נסיעת מבחן חשוב שתבדקו ותחשבו על כל פרט במונחים הספציפיים של התאמת הרכב החדש לאורח חייכם – היכן תניחו את הטלפון הנייד ואת האוזנייה, האם יהיה לכם נוח לחבר כיסא בטיחות ואת הבוסטר של הילדה והאם יהיה לכם נוח להעמיס את הצידנית הגדולה לטיול בתוך תא מטען בגודל שיספק אתכם. חשיבה כזו במהלך נסיעת מבחן תייעל מאוד את ההיכרות שלכם עם הרכב ותניב מסקנות מדויקות יותר.

  1. נסיעת מבחן – האם המושב מתאים לכם?

>>   בסופו של דבר, מכונית חדשה אמורה להתאים בדיוק לגוף שלכם, וחלק גדול מההיכרות עם המכונית במהלך בדיקת רכב, נעוץ בבדיקת ההתאמה שלכם לסביבת הנהיגה. קחו שתי דקות להתאמות: כוונו את המושב בדיוק לפי הגוף שלכם, האם נוח לכם? האם יש מספיק מקום לראש ולכתפיים? האם אתם רואים היטב את קצות המרכב? האם אתם מגיעים בקלות לידיות ולכפתורים?

  1. נסיעת מבחן – שחקו עם הכפתורים

>>   למרות התהליך הארוך של בדיקת רכב חדש, תודו שיש בכך לא מעט כיף והנאה. מכונית חדשה היא כמו צעצוע חדש וענק – יש בו המוני כפתורים, מסכים, מנופים, ידיות ודלתות קטנות שמסתירות תאים מסתוריים – ונסיעת מבחן היא הזדמנות מצוינת לשחק בכל אלה ולהרגיש לרגע כאילו חזרתם לילדות (מה, רק לילדים מותר?). גלו את הפינות הנסתרות, את תפקידו של כל כפתור, בדקו אם תא הכפפות גדול מספיק, האם מיקום מחזיקי הכוסות הגיוני, וחשוב לא פחות – איך מפעילים ומכווננים את מערכת הקול, מה אפשר לחבר אליה והאם אתם אוהבים את הצליל.

  1. נסיעת מבחן – גם לנהוג וגם לנסוע

>>   בעת נסיעת מבחן חשוב לנהוג ברכב ולהתרשם מפעולת ההגה ומתגובת דוושות ההאצה והבלימה, לבחון את התנהגות הרכב בנהיגה על מהמורות ואת היציבות שלו בפניות ועיקולים. הדבר חשוב הן לטובת ההנאה והן לשם בטיחות הנסיעה.

>>   ובכל זאת, בעת קניית רכב חדש אנחנו רוצים להכיר היבטים נוספים שלו. כדאי מאוד להיעזר באיש החברה שמלווה אותנו, או בכוח העזר שהבאנו, כדי שינהג גם הוא במכונית, אם החברה מאפשרת זאת. כך נוכל לקבל התרשמות נוספת על המכונית וגם תהיה לנו הזדמנות לחוות את המכונית כנוסעים. כדאי גם להתנסות בישיבה במושב הנוסע הקדמי ובמושב האחורי וכך נקבל תמונה רחבה של מאפייני המכונית בתוך זמן קצר.

  1. נסיעת מבחן – להקשיב ולהרגיש

כדי להכיר מכונית חדשה בתוך זמן קצר, נסו ככל האפשר לגוון נסיעת מבחן בסוגים שונים של דרכים: סמטאות צרות ושדרות רחבות, נהיגה עירונית צפופה וגם פרברית או אפילו בינעירונית מהירה, דרך סלולה היטב וכביש רב מהמורות. בהתנסות הרחבה הזו חשוב להקשיב – האם רעשי החוץ חודרים פנימה בתנאים השונים? האם בעת כניסה למהמורות נשמעות חריקות שמעידות על איכות הרכבה בינונית? חשוב גם להרגיש – האם מתלי הרכב מרסנים היטב את הבורות בכביש? האם המרכב מטלטל אתכם או שהנסיעה רכה ונעימה?

לסיכום, קחו חבר טוב, תרגישו כמו ילדים מתלהבים, תשאלו את כל השאלות, בדקו את כל הדברים החשובים, וצאו לנסיעת מבחן שתיתן לכם את כל הכלים המעשיים בקניית רכב חדש.

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש באתר