יצרניות הרכב עושות מאמצים גדולים בשנים האחרונות כדי לייצר מנועים יעילים המציעים חיסכון בדלק ופליטת מזהמים נמוכה. יצרניות הרכב משפרות טכנולוגיות ומייצרות רכבים חסכוניים יותר באמצעות תכנון אווירודינאמי מתקדם ומקדם גרר נמוך, צמיגים משופרים, מערכות מתלים משופרות ומערכות טכנולוגיות חדשניות כמו מערכת Start & Stop המדוממת מנוע בזמן המתנה לרמזור ירוק, בפקקים ובזמן המתנה במצב נייח. חיסכון בדלק מושג באמצעות נהיגה נכונה הכוללת לחיצות עדינות ורכות על דוושת הגז, שחרור דוושת הגז במרחק כמה עשרות מטרים לפני הגעה לרמזור או צומת, התאמת סוג הדלק למנוע וטיפולים שוטפים לרכב במועד הנדרש לפי הנחיות היצרן.

התאמת רכב לפי צריכת דלק-כלמוביל מדריך שירות ואחזקת רכב

 

לעקוב אחרי צריכת הדלק

יצרני הרכב מציינים בקטלוג הרכב נתוני תצרוכת דלק הנקבעים לרוב בתנאי מעבדה. בפועל, נתוני צריכת דלק אמיתית שונים מכיוון שנעשה שימוש ברכב בעיר ובכבישים מהירים, הרכב עומד בפקקים וממתין ברמזורים ויש עומסי תנועה. צריכת דלק בפועל גבוהה יותר לעומת הנתונים בקטלוג וכדי להוזיל את עלויות הדלק חשוב לנהוג באופן חסכוני בדלק, להתחשב בתנאי הכביש, להימנע מבלימות מיותרות שלאחריהן יש לשוב ולהאיץ את הרכב ולנסות לתזמן את הנסיעה בשעות בהן הכבישים פחות עמוסים. בדיקת אוויר בצמיגים והקפדה על לחץ אוויר תקין מביאה לשיפור ניכר בצריכת הדלק של כל רכב.

חישוב צריכת דלק

חשוב לעקוב אחרי נתוני תצרוכת הדלק של הרכב. לכן, בכל מילוי דלק בתחנת הדלק חשוב לאפס את מד המרחק ולחשב את נתוני הצריכה על ידי חלוקת המרחק במספר הליטרים. מעקב תכוף מוביל לנהיגה חסכונית יותר ובמידה ושמים לב לשינוי מהותי שאינו נובע משינוי בנהיגה ובתנאי הדרך כדאי לגשת למוסך מקצועי כדי לבדוק האם יש תקלה ברכב. יש מכוניות חדשות המחשבות את נתוני צריכת הדלק ונתון זה מוצג על ידי מחשב הרכב.

מערכת דימום מנוע

במכוניות חדשות, בהן גם חלק מרכבי מרצדס, מותקנת ברכב מערכת דימום אוטומטית המפחיתה אף היא את צריכת הדלק. המערכת מדוממת את המנוע במצב נייח ולחיצה קלה על דוושת הגז מעירה את המנוע לחיים. מכוניות אחרות מציעות מצב נסיעה ECO, כמו במרבית דגמי מיצובישי, ונהג הרכב זוכה לתצוגה ברורה המעידה על נהיגה חסכונית.

חיפוש תחנות דלק זולות

חברות הדלק מתחרות זו בזו ונלחמות על כיסו של הלקוח. מחירי הדלק שונים בין תחנות הדלק, גם של אותה הרשת, ולכן חשוב לעקוב אחרי המחירים המתפרסמים בכניסה לתחנות הדלק ולבחור בתחנה זולה.

קניית רכב חסכוני

לפני קניית רכב חדש או רכב יד שנייה חשוב לבחור ברכב העונה על הצרכים הנדרשים. הוצאות הדלק מכבידות על התקציב המשפחתי ולכן אם השימוש ברכב הוא בעיקר בעיר כדאי להעדיף רכישת רכב חסכוני עם מנוע קטן ויעיל. מכוניות חדשות מציעות מנועים חסכוניים יותר ויש בהן שלל מערכות טכנולוגיות חדשניות התורמות לביצועים טובים יותר ולצריכת דלק נמוכה לעומת מודלים ישנים.

כתובת נוספות רלוונטיות:

צפו בטיפים לחסכון בצריכת דלק

התאמת רכב לפי נתוני יצרן של צריכת דלק