accessibility

ביטוח מקיף לרכב, כי המכונית יקרה לכם

פוליסת ביטוח מקיף לרכב מגינה על הרכוש היקר שלכם מפני מגוון נזקים, וכוללת גם ביטוח צד ג'

ביטוח מקיף לרכב מספק את ההגנה הטובה ביותר מפני מגוון נזקים כגון תאונה, גניבה, שריפה ועוד. כמו-כן הוא כולל ביטוח צד ג'. הכירו את הפוליסה שמגנה על הרכוש (השני) הכי יקר שלכם

מאת: צוות כלמוביל

ביטוח מקיף לרכב

רכישת רכב כרוכה ברכישת ביטוח. ביטוח מקיף לרכב, שכולל גם ביטוח צד ג', הוא ביטוח רשות שרכישתו נתונה לשיקול של כל אחד. מי שמחזיק ברכב ישן שערכו נמוך יכול להסתפק בפוליסת ביטוח חובה ולהוסיף ביטוח צד ג'. אך מי שמחזיק רכב חדיש שמחירו גבוה צריך לשקול ביטוח מקיף ואכן – רוב גדול של בעלי רכבים חדשים בישראל בוחר לעשות זאת.

מהו ביטוח מקיף לרכב ומהם הכיסויים הכלולים בו?

ביטוח מקיף לרכב מספק את ההגנה הטובה ביותר מפני מגוון אירועים שפוגעים ברכב המבוטח: נזק כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה ועוד.

הפוליסות נבדלות זו מזו בהיקף הכיסוי ובסעיפים המגדירים את התנאים שבהם יהיה המבוטח זכאי לפיצוי. רוב הפוליסות שמציעות חברות הביטוח כוללות הגנה מפני גניבה ותאונה וכן רכיב של ביטוח צד ג' לכיסוי נזק לרכוש של אדם אחר או לרכוש ציבורי.

עם זאת, יש סעיפים שכלולים בפוליסות מסוימות אך לא באחרות, ויש כאלה שמוצעים לרוכשי הפוליסות כאופציה לבחירה. לכן, בעת השוואת ביטוח מקיף לרכב של חברות שונות, יש לבדוק באם סעיפי כיסוי אלה כלולים בהצעה הבסיסית, או שהם קיימים רק כאופציה להוספה לפוליסה. כמובן שיש לבדוק מה השפעתם על גובה הפרמיה השנתית – מחיר הביטוח.

אופציות אלה כוללות למשל כיסוי כנגד נזק לשמשות הרכב ושירותים נלווים שונים כמו שירותי דרך, גרר, רכב חילופי, פיצוי מעל מחיר המחירון וכד'.

מדוע חשוב לרכוש ביטוח מקיף לרכב?

רכב פרטי הוא במקרים רבים הרכוש היקר ביותר של משפחה, שני בערכו רק לדירה. מכונית פרטית היא גם לעתים קרובות בעלת תפקיד חשוב בשגרת היום, ואובדנה הפתאומי עקב גניבה או נזק, עלול להוות מכה כלכלית קשה ביותר. לפיכך, חשוב מאוד לבטח אותה באופן המלא והיסודי ביותר באמצעות ביטוח מקיף לרכב שמבטיח מימון להחזרת המצב לקדמותו. אין כל ספק כי יתרונות ביטוח מקיף עולים על מחירו.

לקבלת הצעת מחיר

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף  לתנאי השימוש באתר

מותגי הרכב הפרטי של כלמוביל

מותגי הובלה והסעים

מילון מונחי רכב שכדאי להכיר

למילון המלא
רכבי 4×4
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
רכבי AWD
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
גג שמש (Sunroof)
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
שאסי
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.