accessibility

רכישת מכונית משפחתית – איך לבחור את המתאימה ביותר?

כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך של רכישת מכונית חדשה שעונה על דרישותיכם

רכישת מכונית משפחתית או שדרוג המכונית הקיימת היא החלטה כבדת משקל. לכן חשוב לבחור בדיוק את המשפחתית שמתאימה לכם – מבחינת ביצועים, מרחב, אבזור, גודל, עיצוב, מחיר ותחזוקה

מאת: צוות כלמוביל

רכישת מכונית משפחתית

דגמי המוכניות המשפחתיות מגוונים כמעט כמו סוגי המשפחות. אז איך בוחרים מתוך שפע הדגמים את המכונית המתאימה ביותר לצורכי המשפחה ונשארים במסגרת התקציב?
לקראת רכישת מכונית משפחתית עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות:

מה גודל המשפחה שלכם?
רכב משפחתי צריך, כמובן, להתאים לגודל המשפחה:למספר בני המשפחה ולממדים הפיזיים שלהם. שהרי יש הבדל מהותי בצרכים ובדרישות של משפחות, בהתאם למספר הילדים והגילאים שלהם.
קיימות 4 קטגוריות עיקריות לרכב משפחתי: מיני משפחתיות, משפחתיות, מיני-ואן ופנאי-שטח. המכוניות בכל הקטגוריות מתאימות ל-5 אנשים לפחות כולל הנהג, וחלקן, בדרך כלל בדגמי מיני-ואן ופנאי שטח,מותקנים 7 מושבים. בנוסף, גם מכוניות קטנות בקטגוריית מיני עשויות להתאים לזוג או למשפחה עם ילד אחד.

מי ייסע ברכב באופן קבוע?
אם אתם מטיילים הרבה, סביר להניח שתזדקקו למכונית עם תא מטען רחב יחסית. אם יש לכם תינוק, עליכם לבדוק האם תא המטען גדול מספיק לאחסון עגלה, וכאשר יש יותר מילד אחד כדאי לבדוק האם יש די מקום במושב האחורי לכל מושבי הבטיחות.
לכן, כדאי להכיר כמה דגמים מסוגים שוניםבטרם תחליטו – ייתכן שמכונית משפחתית "רגילה" מתאימה לכם, אך דווקא תצורת סטיישן או פנאי שטח ישמשו אתכם טוב יותר.

מהו התקציב העומד לרשותכם?
לתקציב המרבי חשיבות מכרעת בתהליך של הבחירה והרכישה של מכונית משפחתית. כאשר נדע מה המחיר שאנו יכולים (או מוכנים) לשלם, נוכל לבחור מכונית משפחתית באופן ממוקד וביתר קלות.
הדבר החשוב לא פחות ואלי אף יותר, הוא ההון העצמי שעומד לרשותנו לצורך הרכישה. את הפער בין ההון העצמי לבין מחיר המכונית שתבחרו ניתן לסגור באמצעות פתרונות מימון.

פתרונות אלהזמינים בעת רכישת רכב אצל היבואן, מכיוון שהם עוזרים להגיע להחזר חודשי נוח משתלם וליהנות מרכב גדול יותר שמתאים באופן מושלםלצרכים שלכם.

מהו הקילומטרז' החודשי הצפוי?
מחיר הדלק והמאמץ להפחית את פליטת המזהמים הם קריטריונים שחשובים כמעט לכל הצרכנים, שבודקים זאת לפני רכישת מכונית משפחתית. הוצאות הדלק עשויות להפוךלגורם משמעותי בתקציב החודשי, לכן כדאי לחשב את הקילומטרז' החודשי הצפוי שלכם. ייתכן כי תשקלו רכב משפחתי בעל נפח מנוע צנוע יותר או רכב היברידי חסכוני. קראו עוד על התאמת רכב לפי נתוני יצרן של צריכת דלק.

איפה מחפשים?
החלטתם לרכוש מכונית משפחתית? לקבלת מידע שיסייע בהשוואה בין כלי הרכב ניתן להיעזר באתרי האינטרנט של היבואנים, בביקורות שפורסמו על כלי הרכב על ידי אנשי מקצוע ובלוחות מקוונים. כדאי להציץ גם באתרי היצרנים עצמם, שם תוכלו לראות דירוג בטיחות ומבחני ריסוק של כלי רכב משפחתיים מדגמים שונים, שיסייעו לכם בהחלטה.

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש באתר

מותגי הרכב הפרטי של כלמוביל

מותגי הובלה והסעים

מילון מונחי רכב שכדאי להכיר

למילון המלא
רכבי 4×4
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
רכבי AWD
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
גג שמש (Sunroof)
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
שאסי
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.