מכוניות משפחתיות

כל סוגי הרכב - כל מה שצריך לדעת, כדי שתוכל לבחור

מכוניות משפחתיות

מכוניות משפחתיות מייצגות את הקטגוריה הגדולה ביותר בעולם והחשובה ביותר בתעשיית הרכב – זה "הלחם והחמאה" של התעשייה. מכוניות משפחתיות הן הנמכרות ביותר בעולם, ומטבע הדברים יצרני הרכב משקיעים בהן מאמץ מיוחד.

מכוניות משפחתיות הן, למעשה, רכב רב-תכליתי המשמש למגוון רחב של משימות ושימושים: נסיעות שוטפות (עבודה, חוגים, קניות וכד'), נסיעות משפחתיות בעיר ומחוץ לעיר, טיולים, חופשות והסעות שונות. מגוון המשימות, ריבוי השימושים והאינטנסיביות הגבוהה של השימוש במכוניות משפחתיות מחייב עוצמה מוטורית לסוגי נסיעות ותנאי דרך שונים, נוחות מירבית ל-5 נוסעים בנסיעות קצרות וארוכות, מרחב למטען משתנה, סביבת נהג מתקדמת המבטיחה נינוחות ושליטה, וכמובן מפרט בטיחות בסטנדרט גבוה.

 

בקטגוריית המשפחתיות נכללת תת-קטגוריה של מכוניות משפחתיות גדולות המוכרות בכינוי 'מכוניות מנהלים'.

 

שפע הדגמים בקטגוריית המשפחתיות מאפשר בחירה בהתאמה אישית עפ"י מגוון פרמטרים כגון מפרטי בטיחות ואבזור, פינוקים ותוספות, עיצוב וכמובן מחיר. דגמי מכוניות משפחתיות מגיעים בתצורות סדאן, האצ'בק וסטיישן.

 

מכוניות משפחתיות – נקודות עיקריות לצרכן הרכב

  • יש להתייחס אל המכונית המשפחתית כאל "רכב עבודה" ולבחון את התאמתה למגוון סוגי הנסיעות והשימושים הצפויים.
  • מכוניות משפחתיות מגיעות בגדלים שונים להתאמה לגודל המשפחה בעת הקנייה ובמבט לעתיד הקרוב.
  • רוב עצום של המשפחתיות הנמכרות בישראל הן אוטומטיות, אך קיימים גם דגמי משפחתיות עם גיר ידני.
  • תוכניות מימון לרכישת רכב מאפשרות רכישת משפחתית גדולה וחזקה יותר בתנאים נוחים.
המשפחתיות של יונדאי לכל דגמי יונדאי
יונדאי אלנטרה

יונדאי אלנטרה (Elantra)

יונדאי אלנטרה (i35 החדשה) מביאה לפלח המכוניות המשפחתיות עיצוב יוקרתי, תא נוסעים מרווח ואיכותי, נסיעה חלקה ונעימה, שפע של אבזור ורמת בטיחות גבוהה במיוחד.
יונדאי אלנטרה החדשה מציגה שיפור מהותי בכל התחומים. עיצוב יוקרתי בעם חזית מלאת יופי ופרופיל דינמי. מאפיינים עיצוביים כמו גריל הקסגוני, חבילת אבזור עשירה במיוחד ורמת בטיחות גבוהה הודות לשפע של מערכות בטיחות מתקדמות. יונדאי אלנטרה
החדשה נוחה ושקטה מבעבר, וחוויית הנהיגה והביצועים מתגמלים יותר הודות לשיפור של זמינות הכוח בסל"ד נמוך.

למידע נוסף על דגמי יונדאי, למפרט טכני, הזמנת נסיעת מבחן ביונדאי אלנטרה וקבלת הצעה אטקרקטיבית לקניית יונדאי היכנסו לאתר יונדאי ישראל.

המשפחתיות של מיצובישי לכל דגמי מיצובישי
מיצובישי אטארז

מיצובישי אטראז' החדשה מנפצת מוסכמות כבר ממבט ראשון.

האטראג' מתאפיינת בעיצוב דינמי אבזור נדיב, נוסעי הרכב יהנו ממרווח פנים נדיב ומנוחות מפנקת. האבזור העשיר בדגם ה-Instyle כולל: מערכת מולטימדיה עם תוכנת ניווט, Bluetooth ומצלמת רוורס, מפתח חכם וכפתור התנעה, בקרת אקלים דיגיטלית, חישוקי סגסוגת קלה, תאורת יום DRL, חיישן גשם וחיישן תאורה. כמרבית דגמי מיצובישי גם דגם זה מצויד בשלל מערכות טכנולוגיות חדשניות בתחומי בטיחות, כגון מערכת ניטור לחץ אוויר TPMS, מרכב RISE קשיח במיוחד בעל ספיגת אנרגיה התורם לבטיחות גבוהה של נוסעי הרכב, 6 כריות אוויר ובקרת יציבות אקטיבית ASC עם בקרת משיכה TCL. לבחירתכם האטראז' החדשה מגיעה עם מנוע MIVEC 1.2 ל' עם תיבת הילוכים CVT אוטומטית רציפה או תיבת הילוכים ידנית, עם תצרוכת דלק של 20.4 ק"מ לליטר*. מגוון דגמים של מיצובישי ממתינים עבורכם באולמות התצוגה של קבוצת כלמוביל.

*צריכה משולבת לפי נתוני יצרן ובתנאי מעבדה.

 

המשפחתיות של מרצדס לכל דגמי מרצדס
מרצדס E-Class

מרצדס E Class נוחות, ביצועים מעולים ובטיחות ללא תחרות.

מרצדס E Class היא מכונית סלון מפוארת ומובילה עם מנועים חזקים וחסכוניים, תא נוסעים מפואר ומפנק עם חבילות אבזור עשירות במיוחד, שלל

מערכות טכנולוגיות חדשניות ועיצוב מרשים ומרהיב. מרצדס מדגם E Class מציבה רף גבוה בפלח מכוניות הסלון וכמו במרבית מכוניות מרצדס גם

מכונית הסלון המלהיבה מציעה פאר ונוחות באופן הרמוני וכל נסיעה היא חוויה מהנה. מגוון דגמים של מרצדס מסדרת E Class מוצגים באולמות

התצוגה של יבואן מרצדס העולמית, קבוצת כלמוביל, והנכם מוזמנים לבקר ולקבל מידע נוסף ופתרונות מימון ייחודיים ומתקדמים בענף הרכב. מרצדס E

Class מבטיחה לכם נוחות, ביצועים מעולים ובטיחות ללא תחרות.

למילון המלא
מכוניות משפחתיות
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
מכוניות משפחתיות
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
מכוניות משפחתיות
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
מכוניות משפחתיות
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.