מכוניות סופר מיני

כל סוגי הרכב - כל מה שצריך לדעת, כדי שתוכל לבחור

מכוניות סופר-מיני

מכוניות סופר-מיני מציגות נוכחות גדלה והולכת בערים הגדולות וביישובים עירוניים. דגמי סופר-מיני מציעים שילוב של מידות קומפקטיות המתאימות לתנועה בעיר, עם ביצועים לשימושים מגוונים מחוץ לעיר. רבים מכנים את מכוניות סופר-מיני כ'משפחתיות קטנות'.

הביקוש הגואה בעולם למכוניות סופר-מיני מביא את היצרנים להציע דגמי סופר-מיני חדשניים ומשוכללים שלעתים קרובות מציגים עוצמה וביצועים של מכוניות מסוגים גדולים יותר. לדוגמא: מכוניות סופר-מיני עם מנועי 1.4 ו-1.6 ליטר המקובלים בדגמי המשפחתיות הפופולאריות.

גם בתחום הבטיחות מכוניות סופר-מיני מציעות מפרט בסטנדרט גבוה, וכך גם אביזרי נוחות ועיצוב פנים יוקרתי.

דגמי מכוניות סופר-מיני מצטיינים בעיצובים עכשוויים ומתאפיינים במבנה האצ'בק המאפשר מרחב ונוחות בתא הנוסעים עם תא מטען גדול יחסית.

 

מכוניות סופר-מיני – נקודות עיקריות לצרכן הרכב

  • מתאימות להסעה בנוחות של עד 5 נוסעים.
  • דגמי סופר-מיני הם להיט בקרב בודדים וזוגות עירוניים.
  • פתרון חכם וחסכוני למשפחות צעירות וקטנות.
הסופר מיני של סמארט לכל דגמי סמארט
סמארט fortwo launch

Smart fortwo launch edition החדשה הגיעה לישראל.

דור שלישי לאייקון העיצובי של דיימלר. ל-smart fortwo יכולת תמרון וחניה ללא תחרות, עיצוב כובש ויוצא דופן ותא נוסעים מאובזר. smart fortwo launch edition היא הפתרון האולטימטיבי לפקקים ולבעיות החניה מבלי להתפשר על שימושיות או בטיחות. הממדים הקומפקטיים שלה מבטיחים שתוכלו לתמרן ולמצוא חניה ללא כל קושי, ולעשות זאת עם הרבה סגנון. Smart fortwo החדשה מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית דו-מצמדית Twinmatic מתקדמת בעלת שישה יחסי העברה המבטיחה נסיעה חלקה, ביצועים מעולים לצד תצרוכת דלק נמוכה. הדגם החדש מוצע עם חבילת השקה מיוחדת הכוללת בין השאר מערכת בקרת אקלים אוטומטית, חבילת ספורט וחבילת מדיה, מסך מגע צבעוני 7 אינץ', גג פנורמי וצביעה דו-גוונית.

למילון המלא
מכוניות סופר מיני
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
מכוניות סופר מיני
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
מכוניות סופר מיני
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
מכוניות סופר מיני
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.