accessibility

יתרונות של מכוניות קטנות – מיני, סופר-מיני

דגמי סופר-מיני מעניקים יתרונות גדולים בעיר ומחוץ לעיר – חניה, חיסכון בהוצאות ונוחות של משפחתית

קטגוריית הרכב המכונה כיום סופר-מיני נודעה פעם בפשטות בשם "מכוניות קטנות". עם השנים המכוניות הקטנות תפחו מעט בממדיהן, והפכו לפונקציונליות מאוד עבור משפחות קטנות, צעירים, מבוגרים ללא ילדים קטנים, או כמכונית שנייה במשפחה

מאת: צוות כלמוביל

כל היתרונות של מכוניות קטנות

דגמי הסופר-מיני השתרשו בעולם בעשור האחרון כמענה הולך וגובר לצורך במכוניות קטנות באמת, לתנועה נוחה בעיר, חנייה קלה, הפחתת המזהמים וחיסכון בדלק. דגמי הסופר מיני נוטים לעיצוב מוקפד וחדשני יותר, כיוון שהם פונים בעיקר לקהל הצעיר.

סופר-מיני: קטגוריה בצמיחה
בעשור האחרון צמחו מכוניות סופר-מיני בכל הפרמטרים: אורך, רוחב, גובה ונפח, וכך החלו להציע מרחב תא נוסעים מרווח כמעט כמו במכונית משפחתית רגילה (ולעתים אף יותר, תלוי בדגם) והפכו למעשה למיני-משפחתיות.
חלק מדגמי הסופר-מיני, אגב, הם בעלי נפח מנוע זהה או אף גדול יותר ממשפחתית רגילה (1.6 ליטר), כך שלא תמיד יש הבדל בכוח שלדגמי סופר-מיני או ביעילות ניצול הדלק לעומת המשפחתית. יש כמובן גם דגמים היברידיים, ספורט ויוקרה בקטגוריה זו.

מחיר מכוניות סופר מיני יהיה כמעט תמיד נמוך בהשוואה לקטגוריות גדולות יותר, כמובן בהתאם למודל ולאבזור.

סופר-מיני: כל היתרונות
יתרונות של דגמי סופר-מיני לעומת קטגוריות אחרות מתבטאים בעיקר בפרמטרים של נוחות, חיסכון בהוצאות ובדלק, חנייה כמעט בכל מקום ובעיקר מחיר. קהלים הולכים וגדלים רואים בהם מענה מושלם לצרכים בעיר ומחוץ לעיר.
חלק מהדגמים נמכרים עם תיבת הילוכים ידנית, לחיסכון נוסף במחיר הרכישה ובהוצאות הדלק והאחזקה השוטפות.

קבוצת כלמובילמציעה בישראל מגוון דגמי מיני וסופר-מיני מבית יונדאי, מיצובישי, וכמובן סמארט מבית מרצדס, מכונית הסופר-מיני הטרנדית הראשונה בישראל, שהושקה בשנת 2002.

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש באתר

מותגי הרכב הפרטי של כלמוביל

מותגי הובלה והסעים

מילון מונחי רכב שכדאי להכיר

למילון המלא
רכבי 4×4
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
רכבי AWD
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
גג שמש (Sunroof)
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
שאסי
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.