accessibility

נסיעת מבחן – איך להכיר רכב חדש בחצי שעה?

מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לנסיעת מבחן וכיצד למקסם אותה? 6 טיפים מנצחים

מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לנסיעת מבחן וכיצד למקסם אותה? 6 טיפים מנצחים

איך להכיר רכב חדש בחצי שעה? מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך, למה חשוב לשים לב בזמן הנסיעה, למה כדאי לתת גם למישהו אחר לנהוג? קבלו 6 טיפים מנצחים לנסיעת מבחן לפני רכישת רכב חדש.

מאת: צוות כלמוביל

new_car_atrticle

נסיעת מבחן היא הזדמנות לחוות ולהכיר לעומק את הרכב אותו אנו מעוניינים לרכוש. אז איך תכירו רכב חדש בחצי שעה? קבלו שישה טיפים מנצחים וצאו לדרך – נסיעת מבחן ברכב חדש.

שניים מבינים כפליים: הביאו חבר לנסיעת המבחן
כדאי לצרף לנסיעת המבחן חבר או אדם קרוב. אפשר לקרוא לזה "סיעור מוחות" על גלגלים: התרשמות מעשית של נהג ונוסע היא שלב חשוב בקניית רכב חדש – אתם חווים ביחד את הרכב החדש, מרגישים יחד את הביצועים וההתנהגות שלו, ומתרשמים מהנוחות ומחוויית הנהיגה והנסיעה. אחר-כך מנתחים וחושבים ביחד על התאמתו ומגיעים למסקנות יעילות, מדויקות ומהירות.

לחשוב על השימוש היומיומי
זוהי בעצם המטרה העיקרית של נסיעת מבחן ברכב חדש. בשלב ההיכרות עם הרכב חשוב להתמקד בהתאמת הרכב לאורח חייכם – היכן תניחו את הטלפון הנייד ואת האוזנייה, האם יהיה לכם נוח לחבר כיסא בטיחות ואת הבוסטר של הילדים והאם יהיה לכם נוח להעמיס את הצידנית הגדולה לטיול בתוך תא המטען.

חשיבה כזו במהלך נסיעת מבחן תייעל מאוד את ההיכרות שלכם עם הרכב ותניב מסקנות מדויקות יותר עבורכם.

נוח לכם?
חלק חשוב של נסיעת המבחן היא בדיקת ההתאמה שלכם לסביבת הנהיגה. קחו שתי דקות להתאמות: כוונו את המושב בדיוק לפי הגוף שלכם – האם נוח לכם? האם יש מספיק מקום לראש ולכתפיים? האם אתם רואים היטב את קצות המרכב? האם אתם מגיעים בקלות לידיות ולכפתורים? בדקו את מימד הנוחות בנהיגה, הרי אם תרכשו את הרכב שאתם בוחנים תנהגו בו שעות רבות.

הכירו את הכפתורים והאביזרים
כפתורים, מסכים, מנופים, ידיות ודלתות קטנות לתאי אחסון. נסיעת מבחן היא הזדמנות מצוינת להרגיש ולגלות את הפינות הנסתרות ברכב. בדקו אם תא הכפפות גדול מספיק, גלו את הכפתורים, האם מיקום מחזיקי הכוסות הגיוני והאם אתם אוהבים את צליל מערכת הסאונד. שם המשחק הוא 'לחקור' את סביבת הנהיגה לפרטיה.

גם לנהוג וגם לנסוע
בעת נסיעת מבחן חשוב לנהוג ברכב ולהתרשם מפעולת ההגה ומתגובת דוושות ההאצה והבלימה, לבחון את התנהגות הרכב בנהיגה במהמורות ואת היציבות בפניות ובעיקולים. מומלץ להיעזר בנציג החברה בנסיעת המבחן, כדי שתוכלו להתנסות גם בישיבה במושב הנוסע הקדמי ובמושב האחורי. כך תוכלו לקבל תמונה מלאה בזמן קצר על הרכב ועל התאמתו לכם ולנוסעים איתכם.

להקשיב ולהרגיש
סעו במגוון דרכים: סמטאות צרות ושדרות רחבות, נהיגה עירונית צפופה וגם פרברית או אפילו בינעירונית מהירה, דרך סלולה היטב וכביש רב מהמורות. בנסיעה חשוב להקשיב – האם רעשי החוץ חודרים פנימה? האם בכניסה למהמורות נשמעות חריקות שמעידות על איכות הרכבה בינונית? חשוב גם להרגיש – האם מתלי הרכב מרסנים היטב את הבורות בכביש? האם המרכב מטלטל אתכם או שהנסיעה רכה ונעימה?

לסיכום, קחו חבר טוב, התרגשו כמו ילדים, שאלו את כל השאלות, בדקו את כל הדברים החשובים… וצאו לנסיעת מבחן שתיתן לכם את כל הכלים המעשיים לקניית רכב חדש.

נהיגה בעת נסיעת מבחן חייבת להיות על פי הכללים של יצרן הרכב.

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש באתר

מותגי הרכב הפרטי של כלמוביל

מותגי הובלה והסעים

מילון מונחי רכב שכדאי להכיר

למילון המלא
רכבי 4×4
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
רכבי AWD
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
גג שמש (Sunroof)
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
שאסי
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.