accessibility

הגדלת האפשרויות להובלת מטען נוסף במכונית פרטית

גם אם יש לכם מכונית מרווחת, לא תמיד יש מקום לכל הציוד. הכירו את הפתרונות להובלת מטען עודף במכונית פרטית

יוצאים לטיול או פיקניק? יש מספיק מקום באוטו לכל הציוד שאתם רוצים לקחת? אין מספיק מקום? זה הזמן להכיר את המתקנים שמאפשרים הגדלת אפשרויות האחסון וההובלה במכוניות פרטיות

מאת: צוות כלמוביל

מטען נוסף במכונית פרטית

כאשר יוצאים עם המכונית לחופשת קמפינג, טיולי רכיבה, חופשות צלילה ושאר הרפתקאות, יש צורך להוביל ציוד בהיקף חריג, ולפעמים גם הרכב המרווח ביותר עם תא מטען גדול אינו מספיק.
המכוניות החדשות אמנם הרבה יותר מרווחות מאי פעם, אבל יש גבול ליכולת האחסון של מכונית פרטית, ולו הגדולה והמרווחת ביותר, ולעיתים נדרשים תוספים חיצוניים עבור מטען נוסף במכונית פרטית.

מתקן לאופניים

תוסף מיוחד לחובבי רכיבה, ספורט אתגרי שהפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות. מתקן מיוחד לנשיאת האופניים – לעתים מספר זוגות אופניים יחד – הוא צורך עבור כל מי שעוסק בספורט הרכיבה ואין ברשותו רכב עם נפח מטען "מסחרי".
חשוב להקפיד כי המתקן לא יסתיר את מספר הרישוי של הרכב ואת האורות האחוריים.

גגון לרכב

הפתרון הקלאסי לנשיאת מטען נוסף במכונית פרטית. על הגגון ניתן להוביל מגוון חפצים שאין להם מקום בתא המטען או שאין אפשרות להכניסם לתא המטען. לדוגמא רהיטים, אופניים, ציוד לקמפינג ועוד.
יש לוודא שהחפצים המועמסים על הגגון קשורים היטב והמטען כולו יציב ומקובע כהלכה לגגון ואינו בולט לצדדים מעבר למותר על פי תקנות התעבורה. קיימים גגוני רכב שניתנים להסרה והתקנה חוזרת בהתאם לצורך.

עגלה נגררת

מי שזקוקים למקום אחסון רב בתדירות גבוהה, הכולל גם חפצים כבדים במיוחד, יכולים להשתמש בעגלה נגררת, המספקת נפח אחסון גדול מבלי לתפוס מקום אחסון במכונית עצמה. לשם כך כמובן יש צורך בהתקנה של וו גרירה בידי מתקין מורשה.

איזה פתרון מתאים לכם?

קיימות אפשרויות נוספות להובלה של מטען נוסף במכונית פרטית – החל מעגלות קרוואן ענקיות ועד תיקי אחסון המתחברים לגג המכונית.
בחירת הפתרון הנכון תלויה כמובן במטען – צורה, גודל, משקל, סוג הרכב ועוד. מומלץ להתייעץ באיש מקצוע שיעזור לכם להגיע להחלטה הלוקחת בחשבון את כל הצרכים והדרישות תוך התאמה ליכולות ולמגבלות של המכונית.

המדריך אינו מהווה ייעוץ רשמי והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש באתר


מילון מונחי רכב שכדאי להכיר

למילון המלא
בלימת מנוע
בלימת מנוע מאפשרת להאט את הרכב תוך שימוש בכוח מנוע בלבד. האטת הרכב באמצעות מערכת בלימת המנוע מונעת שימוש מוגבר בבלמים. המערכת נכנסת לפעולה כאשר משחררים את דוושת הגז ומשלבים הילוך נמוך. בלימה זו נחשבת לאפקטיבית יותר ברכבים ידניים ונהגי המרוצים נוהגים להשתמש בה רבות. המערכת נמצאת גם במגוון רכבי שטח לבלימת הרכב בירידה במדרונים תלולים. בדגמי המשאיות נעשה שימוש משוכלל יותר לטובת בלימת הרכב ע"י סגירה חלקית של מערכת הפליטה, ובכך נוצרת התנגדות לתנועת המנוע.
זווית גלגול
כשהרכב נמצא בסיבוב, חוקי הפיזיקה מאלצים אותו לנטות על צדו. רמת הנטייה נקראת זווית גלגול וככל שהנטייה חזקה יותר זווית הגלגול גדולה יותר. רכבים בעלי מתלים רכים בבסיסם וכאלה שלוקים בכיול שלדה פחות מוצלח יטו לזווית גלגול גדולה יותר. רכבים קשיחים וספורטיביים יותר אמנם יהיו פחות נוחים אבל גם יתגאו בזוויות גלגול שטוחות יותר.
גיר רובוטי
למעשה מדובר בתיבת הילוכים ידנית המצוידת במצמד אוטומטי ומערכת "רובוטית" שמחליפה את ההילוכים בפועל. כלומר מבחינת הנהג אין צורך להחליף הילוכים, אולם זוהי בכל זאת מערכת ידנית בבסיסה לכן היא מצריכה מעורבות של הנהג על מנת לשמור על נסיעה חלקה ונעימה. לצורך כך רצוי שהנהג ירפה מהלחץ על דוושת התאוצה עם כל החלפת הילוך, ממש כמו בנהיגה בגיר ידני רק ללא הצורך ללחוץ על המצמד. בגיר רובוטי ניתן גם להחליף את ההילוכים באופן ידני בעזרת ידית ההילוכים (בדומה לתפעול טיפטרוניק – פרטים בהמשך) או בעזרת פקדים משני צדי ההגה.
HardTop-רכב עם גג קשיח
יש מגוון גגות רכב וכאשר מחליטים על רכישת רכב עם גג נפתח ניתן לבחור בין רכב עם גג קשיח HardTop לגג קשיח נפתח או גג מבד רך Soft top. רכב עם גג קשיח מתקפל מאפשר ליהנות מכל היתרונות של רכב עם גג חזק והפיכתו בתוך מספר שניות לרכב עם גג פתוח המאפשר ליהנות מהאוויר הפתוח. גג קשיח נועד להעניק ביטחון רב כנגד נזקים העלולים להגרם לגג מבד רך כמו ברזנט או סוג אחר.