רכבי מיקרוואן

כל סוגי הרכב - כל מה שצריך לדעת, כדי שתוכל לבחור

מיקרו-ואן

מיקרו-ואן הוא תת-קטגוריה חדשה של עולם המשפחתיות שתופסת תאוצה בעיקר בקרב משפחות צעירות. מיקרו-ואן משלב מאפיינים מארבעה עולמות רכב פופולאריים: מידות קומפקטיות,של סופר-מיני או משפחתית קטנה, המתאימות לחיי העיר והפרבר; מבנה מוגבה, בדומה לרכבי פנאי, לגישה נוחה לתא הנוסעים (חשוב במיוחד להורים עם תינוקות ב'בוסטרים');ביצועים, נוחות, ואיבזור של משפחתית מתקדמת; עיצוב דינאמי המשלב מוטיבים מעולם הסופר-מיני ועולם הג'יפונים.

 

שילוב התכונות של דגמי מיקרו-ואן, בצירוף מחיר ותחזוקה חסכוניים, הופך אותם לחלופה אטרקטיבית עבור צעירים שמחפשים ייחודיות, מבוגרים עם סגנון וכמובן משפחות קטנות וצעירות. מכוניות בקטגוריית מיקרו-ואן מציעות פונקציונאליות "מחוץ לקופסה".

 

מיקרו-ואן – נקודות עיקריות לצרכן הרכב

  • עבור משפחות קטנות מיקרו-ואן עשוי להיות חלופה חכמה וחסכונית למכונית משפחתית קלאסית.
  • מי שמעדיף מכונית סופר-מיני יכול למצוא יתרונות בדגמי מיקרו-ואן.
המיקרו-ואן של מרצדס לכל דגמי מרצדס
מרצדס A Class

 Just Like You 

בדיוק כמוך, גם מרצדס A-Class החדשה מקושרת, מחוברת ועדכנית. בדיוק כמוך היא יודעת מה היא רוצה, וגם מה הרצונות שלך – לאן לנסוע, למה להאזין, אם קר או חם לך ואפילו מהו מצב הרוח שלך. היא יכולה לעשות את זה הודות לממשק משתמש מתקדם עם שליטה קולית, זיהוי דיבור טבעי ובינה מלאכותית – צריך פשוט לדבר אליה, והיא תגיב. הכי טוב זה שלא צריך להגיד לה פעמיים כי יש לה גם יכולת למידה, ומהר מאוד היא תלמד להכיר אותך. מרצדס A-Class החדשה: מכונית יוקרה מסוג חדש שמתחברת לכל מה שחשוב לך.

למילון המלא
רכבי מיקרוואן
(4X4 (4MATIC All wheel drive – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש שם מיועדת בעיקר לשפר את אחיזת הכביש. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת, אך צריכת הדלק גבוהה יותר. לרכבים פרטיים שלא מיועדים לנסיעה בשטח, מומלץ בעיקר למדינות גשומות ומושלגות.
רכבי מיקרוואן
(AWD (all wheel drive ו-4WD – מערכת הנעה הידועה בשם "ארבע על ארבע" הכלולה לרוב ברכבי פנאי ושטח וגם בדגמי כביש מסוימים. בניגוד למרבית המכוניות בהן רק 2 גלגלים מעבירים את כוח המנוע לגלגלים, במכוניות המצוידות במערכת זו ארבעת הגלגלים מונעים בו-זמנית והתוצאה היא אחיזה משופרת אך צריכת הדלק גבוהה יותר. מומלץ במיוחד במדינות גשומות ומושלגות.
רכבי מיקרוואן
גג שמש מאפשר פתיחה חלקית של גג הרכב. דגמי מרצדס מאפשרים לבחור בין גג שמש רגיל, שבו חלק ממכלול הגג האטום עשוי זכוכית ומאפשר פתיחה וגג שמש פנוראמי, שמאפשר פתיחה חלקית מגג זכוכית שקוף של כל הרכב. בנוסף, קיימים סוגי גגות מתקדמים כגון: גג המשנה את עוצמת חדירת קרני השמש ע"י שינוי בגוון הגג, גג סולאריהמייצר חשמל טבעי ומאפשר הפעלת מאוורר פנימי ששומר על זרימת האוויר בתוך חלל תא הנוסעים, גם כאשר הרכב חונה.
רכבי מיקרוואן
המילה שאסי, שהשתרשה בלקסיקון הרכב המשומש לדורותיו, הגיעה מן השפה הצרפתית (Chassis), ופירושה הוא שלדת הרכב. השלדה, כשמה, היא מסגרת השלד או בסיס הרכב, כלוב פלדה אליו מחוברים שאר חלקי המרכב: הכנפיים, הדלתות, מכסה המנוע, המתלים וכן הלאה. מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה על תא הנוסעים במקרה תאונה או התהפכות – ספיגת המכה והפחתת עוצמת המעיכה. מכה בשאסי כתוצאה מתאונה משמעותה נזק משמעותי ברכב, פגיעה בבטיחות והורדת ערך המכונית. הנזק עשוי להתבטא בפגיעה ביציבות המכונית (כתוצאה מתזוזה בסרנים), בשחיקה לא אחידה בצמיגים לאורך זמן וכמובן בעמידותה במקרה של תאונה נוספת. למרות שלא כל הפגיעות בשאסי הן חמורות באותה מידה, פגיעה בשלדה משמעותה ירידת ערך אוטומטית, וקונים פוטנציאליים יירתעו מרכישת מכונית משומשת עם פגם זה. כאשר שוקלים לקנות רכב משומש שעבר תאונה קשה והוחזר לכביש, חובה להיוועץ בשמאי מוסמך להערכת עומק הפגיעה.